Dwujęzyczne nauczanie dzieci wczesnej edukacji
Instytut Pedagogiki

Oprócz tradycyjnego uczenia języków obcych słuchacz zdobywa umiejętności w zakresie dwujęzycznego przyswajania języka drugiego przez dzieci za pomocą metody immersji, co jest przełomowe w nauczaniu języków obcych.

KWALIFIKACJE

Absolwent otrzymuje uprawnienia do nauczania języka obcego (angielskiego lub niemieckiego) i prowadzenia edukacji dwujęzycznej w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Kwalifikacje poświadczone są świadectwem ukończenia studiów w Uniwersytecie Szczecińskim.

Ukończenie kierunku stwarza także możliwość zatrudnienia na stanowisku nauczyciela języków obcych w przedszkolach i innych formach wychowania przedszkolnego (w zespołach wychowania przedszkolnego  i punktach przedszkolnych) oraz w klasach I-III szkoły podstawowej.

ADRESACI STUDIÓW

a) absolwenci studiów wyższych magisterskich lub zawodowych w specjalności nadającej kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych, którzy chcą zdobyć dodatkowe kwalifikacje w zakresie dwujęzycznej edukacji dziecka
i nauczania języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie wczesnej edukacji.

b) czynni zawodowo nauczyciele przedszkola i  nauczania wczesnoszkolnego (kl. I-III).

Osoby, które ukończyły studia I lub II stopnia i posiadają przygotowanie pedagogiczne.

Kandydaci na studia powinni legitymować się znajomością języka angielskiego lub niemieckiego przynajmniej na poziomie B2 - wg ESOKJ.

Poziom B2 MOŻNA UZUPEŁNIĆ w trakcie trwania studiów.

PROMOCJA!! Pierwszych zapisanych 20 osób (10-j.niemiecki, 10-j.angielski) ma możliwość uzyskania 10% rabatu na kurs językowy przygotowujący do zdania egzaminu FCE. Kurs daje kwalifikacje do nauczania języka obcego w przedszkolach i klasach I-III wg rozporządzenia MEN z dn. 12.03.2009 w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.

Prowadzący poszczególne moduły to wykwalifikowana kadra dydaktyczna z długoletnim doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami.

Grupę wykładowców tworzą m.in. metodycy oraz lektorzy języka angielskiego i niemieckiego.

Zajęcia realizowane są w bogato wyposażonych salach w  formie interesujących warsztatów metodycznych ze szczególnym uwzględnieniem wymiaru praktycznego.

Wszystkie zjazdy zjazdy odbywają się w Instytucie Pedagogiki US, ul. Ogińskiego 16/17 Szczecin.

ZALICZENIE STUDIÓW odbywa się na podstawie:

- aktywnego uczestniczenia w zajęciach objętych planem
- odbycia praktyki pedagogicznej
- opracowania projektu metodycznego (pracy dyplomowej)

1400 złotych/semestr

Istnieje możliwość rozłożenia na raty.

Wykaz przedmiotów zostanie udostępniony w harmonogramie na pierwszym spotkaniu.

DOKUMENTY

- kwestionariusz kandydata + 2 zdjęcia
- ksero dowodu osobistego (awers i rewers)
- odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych I lub II stopnia
- poświadczenie znajomości języka angielskiego lub niemieckiego - poziom B2 wg ESKOKJ
- zaświadczenie o przygotowaniu pedagogicznym lub zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu w charakterze nauczyciela

Osobiście lub pocztą:

Małgorzata Laryończuk, mgr Elżbieta Majer

tel. 91 444 37 58 lub 91 444 37 53

Zajęcia odbywać się będą co dwa tygodnie.

dr Małgorzata Falkiewicz-Szult

pokój 6