Zarządzanie zasobami ludzkimi i potencjałem kadrowym
Katedra Organizacji i Zarządzania
Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług

Celem studiów jest podniesienie poziomu kwalifikacji przedsiębiorców w zakresie możliwości nowoczesnego zarządzania zasobami ludzkimi. Koncepcja zakłada przedstawienie zarówno teorii jak i dobrych praktyk w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. W procesie dydaktycznym zakłada się współuczestnictwo praktyków biznesowych.

Program studiów obejmuje zagadnienia z zakresu: strategicznego planowania zasobów ludzkich, procesu doboru pracowników, szkolenia, motywowania i oceniania personelu. Słuchacze studiów nabędą również wiedzę i umiejętności z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, audytu kadrowego. Będą uczestniczyć również w warsztatach dotyczących zarządzania czasem, kierowania zespołem oraz w treningu kierowniczym.

Dodatkowe informacje dotyczące programu kształcenia znajdują się w dokumentach do pobrania.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się osoby posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych. Przyjęcie odbywa się na podstawie złożonego kompletu dokumentów.

O przyjęciu na studia decyduje kolejność złożenia dokumentów.

W szczególności studia adresowane są do kadry zarządzającej, jak i specjalistów - menedżerów wykonujących zadania merytoryczne z zakresu ekonomii i/lub finansów i/lub rachunkowości i/lub logistyki.

Zajęcia prowadzą pracownicy Uniwersytetu Szczecińskiego, przede wszystkim pracownicy Katedry Organizacji i Zarządzania oraz specjaliści - praktycy z zewnątrz.

Zjazdy będą odbywać się dwa razy w miesiącu,
w soboty i niedziele.

Wszystkie przedmioty kończą się zaliczeniem na ocenę. Uzyskanie pozytywnych ocen z wszystkich przedmiotów jest warunkiem ukończenia studiów i uzyskania dyplomu studiów podyplomowych Uniwersytetu Szczecińskiego.

2000 zł/semestr

• Strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi
• Planowanie zasobów ludzkich
• Rekrutacja i selekcja
• Systemy ocen pracowniczych
• Motywowanie i systemy motywacji
• System szkoleń
• Zachowania organizacyjne
• Zagadnienia prawa pracy
• Ubezpieczenia społeczne
• Zarządzanie czasem
• Kierowanie zespołami
• Organizacja działu personalnego
• Trening kierowniczy
• Audyt personalny

• Kwestionariusz osobowy kandydata
• Kopia dyplomu ukończenia studiów (potwierdzona lub oryginał do wglądu)
• Kopia dowodu osobistego (potwierdzona lub oryginał do wglądu)
• 2 zdjęcia (3,5 x 4,5 cm)

O przyjęciu na studia decyduje kolejność złożenia dokumentów.

Dokumenty należy złożyć osobiście lub przesłać pocztą na wskazany poniżej adres.

zostaną podane w późniejszym terminie

prof. US dr hab. Wojciech Downar
Katedra Organizacji i Zarządzania